-
Pająki ludowe
W dniu 17 grudnia odbyły się warsztaty tworzenia pająków ludowych, które miały miejsce u Karoliny w gościnnej Dobrej Chacie. Podczas spotkania uczestniczki poznawały tradycyjną sztukę wykonywania pająków z papieru, sznurka i bibuły, z których powstawały fantazyjne, barwne konstelacje inspirowane dawną kulturą ludową. Karolina nie tylko udostępniła swoją przestrzeń, ale także z zaangażowaniem prowadziła warsztaty, dzieląc… →
-
Wystawa malarstwa w Krakowie
W dniu 29 listopada 2025 roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich uczestniczyły w wyjeździe do Krakowa. Odwiedziłyśmy Muzeum Narodowe, gdzie miałyśmy okazję podziwiać wystawę obrazów Józefa Chełmońskiego. Jego malarstwo wywarło na nas ogromne wrażenie dzięki niezwykłemu realizmowi, dynamice scen oraz wiernemu oddaniu piękna polskiej przyrody i życia na wsi. Szczególną uwagę przyciągały obrazy przedstawiające konie, które… →
-
Warsztaty ze słomy
25 listopada nasze Koło Gospodyń Wiejskich wzięło udział w warsztatach plecenia ozdób ze słomy. Słoma okazała się materiałem niezwykle wdzięcznym – lekkim, plastycznym i pełnym naturalnego uroku, dzięki czemu uczestniczki mogły stworzyć piękne, tradycyjne dekoracje. Spotkanie odbyło się w ciepłej, twórczej atmosferze, a każda z osób wyniosła z niego nowe umiejętności i inspiracje. Serdeczne podziękowania… →
-
Ser typu Roquefort – warsztaty
W ramach współpracy Kół Gospodyń Wiejskich odbyły się wyjątkowe warsztaty serowarskie, podczas których uczestniczki miały okazje poznać tajniki wytwarzania sera pleśniowego typu Roquefort, czyli sera z niebieską pleśnią. Spotkanie zgromadziło panie z KGW z Dobrej oraz KGW z Porąbki. W miłej i twórczej atmosferze uczestniczki wspólnie uczyły się, wymieniały doświadczenia i doskonaliły swoje umiejętności kulinarne.… →
-
Ser typu Roquefort – prelekcja
W dniu 30.09.2025 roku, Koło Gospodyń zorganizowało spotkanie, podczas którego zaprezentowano i szczegółowo omówiono metodę wytwarzania sera półmiękkiego z niebieską pleśnią. Prowadząca przedstawiła kolejne etapy produkcji, zwracając uwagę na kluczowe elementy procesu, takie jak odpowiednia temperatura, dojrzewanie oraz zastosowanie specjalnych kultur bakterii. Prelekcja ta stanowiła wprowadzenie do planowanych warsztatów praktycznych, podczas których uczestnicy będą mogli… →
-
Dożynki 2025
Nasze Koło Gospodyń Wiejskich z radością wzięło udział w corocznych dożynkach, które są piękną tradycją podsumowującą rolniczy trud i całoroczną pracę. Przygotowałyśmy stół pełen domowych specjałów – ciast, przetworów i potraw, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Nie zabrakło także dekoracji inspirowanych naturą oraz uśmiechu, który towarzyszył nam przez cały dzień. Cieszymy się, że mogłyśmy… →
-
Wianki
21 czerwca w gościnnej przestrzeni Gminnego Ośrodka Kultury w parku im. Małachowskich nasze Koło zorganizowało kolejne twórcze warsztaty. Tym razem zostały one poświęcone wykonaniu wianków z kwiatów polnych i ogrodowych, traw i liści – wszelkiego roślinnego bogactwa, jakie można znaleźć na początku lata. Efekty dwugodzinnej pracy wielopokoleniowej grupy uczestniczek były bajecznie kolorowe! Pomysł warsztatów nawiązuje… →
-
Warsztaty z szarego mydła
Dnia 13-go czerwca po raz kolejny zorganizowałyśmy warsztaty z wyrobu naturalnych kosmetyków. Tym razem, dzięki Pani Małgosi prowadzącej sklep: Ziołowa Wyspa, nauczyłyśmy się, jak własnoręcznie stworzyć szare mydło. Zaczerpnęłyśmy z ogromnej wiedzy Pani Małgosi. Cytując Naszą wspaniałą nauczycielkę: 'Ważne jest dla mnie zarówno doświadczenie działania kosmetyków, jak i to, by każdy, kto z nich korzysta,… →
-
Wymiana roślin
W dniu 26-go kwietnia odbyła się w Dobrej wymiana roślin. Zorganizowana w parku inicjatywa umożliwiła spotkanie mieszkańców, na którym można było podzielić się sadzonkami oraz wymienić doświadczenia. →
-
Perfumy raz jeszcze !
17 marca nasze Koło po raz kolejny zorganizowało warsztaty poświęcone samodzielnemu wykonaniu perfum z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas zajęć przeprowadzonych w lutym przez dr Annę Adamską. Tym razem do udziału w zajęciach zaprosiłyśmy kadrę Gminnego Ośrodka Kultury, z którego gościnności i wsparcia tak często korzystamy. Dziękujemy Ośrodkowi, z panią Dyrektor Urszulą Palką-Ranosz na czele, za… →
